Europejski Rynek Regałów

Wedle szacunków, europejski rynek regałów (bazując na kwotach kontraktów za ostatni rok) ma wartość aż 500 milionów euro. Zdobycie dobrej pozycji na tym rynku jest uzależnione przede wszystkim od jak najlepszej jakości produktu. W tym celu warto przyjrzeć się rozwiązaniom systemowym, które będą najlepsze w swojej klasie i najlepiej zrealizują wymagania klienta. Te potrzeby uzależnione są przede wszystkim od wymiarów i masy dóbr, a także od różnego rodzaju potrzeb związanych z ich składowaniem. Niezmiernie ważne jest też odpowiednie zoptymalizowanie przestrzeni magazynowej.

Ze względu na ogromną różnorodność konstrukcji ciężko jest przyjąć ogólna definicję regału magazynowego, która będzie pasować do ogółu produktów. Dla najbardziej popularnych konstrukcji można jednak przyjąć, że regał magazynowy jest przestrzennym układem, który składa się z pionowych słupów połączonych stężeniami i poziomych trawersów, łączących ramy. Towary umieszcza się na parach trawersów pomiędzy poszczególnymi ramami i następnym poziomem trawersów. Przestrzeń ładunkowa zwana jest gniazdem.

Wyróżnia się następujące konstrukcje regałów:

-Statyczne

  • paletowe
  • wjezdne
  • dłużycowe

- Dynamiczne

  • przesuwne
  • przepływowe

- Automatycznego składowania

Decydując się na regał, należy przede wszystkim zastanowić się jakie towary będą na nim składowane i na tej podstawie wybrać odpowiednie rozmiary i nośność tego specjalistycznego sprzętu.